Filiz yiğitel - barış erdoğan karma sergisi

FİLİZ YİĞİTEL

Filiz Yiğitel 1984 Kırıkkale doğumlu, ilk ve orta öğrenimini Yalova, lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Resim-iş öğretmenliği Bölümü’nde 2007 yılında lisans, 2010 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Zihinlerde, yaşanmışlıkla yaşanamayan yerler arasında özgün tarzıyla bir köprü kurmaya çalışan ressam, resimlerinde dünya üzerinde var olan ya da var olmayan yerlerden esinlenmektedir. Mekanların varoluş süreçlerini insan hayatındaki gelişim evreleriyle bağdaştıran ressam, onlara yalnızlık, yorgunluk, terkedilme, tükenme, yaşam mücadelesi, yaralanmışlık gibi duygularla canlılık katmaktadır.

Ressam halen görsel sanatlar öğretmeni olarak çalışmakta, sanatsal çalışmalarına Ankara’da devam etmektedir.

BARIŞ ERDOĞAN

Konya Ereğli doğumlu sanatçı, ilköğrenim yıllarında resim öğretmeninin de yönlendirmesiyle Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavlarına girerek başarılı oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümünü bitirdikten sonra 2009 yılında memleketi Ereğli’ye bağlı bir köy okuluna görsel sanatlar öğretmeni olarak atandı. Yüksek lisans eğitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim dalında tamamladı. Doktora eğitimine ise Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde devam etmektedir. Ankara’da halen bir ortaokulda görsel sanatlar öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Tuval üzerine akrilik boya ile doku denemelerinde bulunan sanatçının çalışmalarında, çağdaş sanat figürleri kendi oluşturduğu mekanlarda yeniden yorumlanmaktadır.