Orhan Zafer

Anasayfa Orhan Zafer

Orhan Zafer

 Sanatçı Hakkında

 

1971 Trabzon doğumlu. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Mezunu. Resim çalışmaları yanı sıra Karikatür ve Fotoğraf sanatıyla ilgilenmektedir.

10 nu kişisel olmak üzere 200 yakın karma sergi veya organizasyona katıldı. Resim çalışmaları birçok koleksiyonda bulunan sanatçı; birçok ulusal düzeyde sergi ve çalıştay küratörlüğü gerçekleştirdi. Katılmış olduğu yarışmalar sonucu; ikisi uluslararası sekizi ulusal ve biri özel ödül olmak üzere onbir ödül bulunmaktadır

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Birliği üyesi ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Eserleri birçok kez müzayede ye almış ve önemli resmi ve özel müzelere eserleri kabul edilmiştir. Bilkent Sanat sokağında ilk kez Türkiye de uygulanan kişi adına özel galeri projesi kapsamında Ankara RC Galeri Bilkent Sanat Sokağında; ‘Orhan Zafer Galeri’ adına özel galeri açılmıştır.

Sanatçının en çok kullandığı mavi renk ‘ozblue-ozmavi’ ismiyle tescilleyerek 2015 yılında sanat piyasasına sunuldu ...

Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada jüri görevini de yapan Orhan Zafer sanatsal çalışmalarını “Mavi” isimli atölyesinde sürdürmekte ve Ordu Güzel Sanatlar Lisesi’nde Resim Bölüm Başkanı olarak meslek hayatına devam etmektedir.

Orhan Zafer